Internetowy serwis miasta Ząbkowice Śląskie oraz Powiatu Ząbkowickiego
wstecz

D O M E N A   Z Ą B K O W I C K A


Witamy w serwisie www.zabkowice.com.pl - Domena Ząbkowicka!

Strona powstała z inicjatywy grupy młodych ludzi - ząbkowickich internautów, studentów oraz fotografików w maju 2000 roku.

Głównym celem Domeny Ząbkowickiej od samego początku było skupienie w jednym miejscu jak największej ilości informacji dotyczących naszego miasta i powiatu, aby godnie reprezentować i promować nasz rejon w światowej sieci internet.

Aby cel ten realizować jeszcze lepiej nie tylko w formie elektronicznej, powołane zostało do życia Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Powiatu Ząbkowickiego.

Statut Stowarzyszenia został wpisany w sądowy rejestr w październiku 2000 roku. Niestety, szczytny projekt po rocznym okresie funkcjonowania został zabity przez demona naszej epoki - brak czasu.

Zabrakło czasu na realizację statutowych postanowień, ale pozostała i funkcjonuje do dziś strona www.

W lipcu 2000 roku Domena była jednym z patronów medialnych Folk Fiesty - Festiwalu Muzyki Folkowej w Ząbkowicach Śląskich.

W sierpniu 2001 roku adres: www.zabkowice.com.pl zostaje wyniesiony (dosłownie) na najwyższy szczyt być może Europy a na pewno Kaukazu - ELBRUS (5642 m.n.p.m.). Dokonuje tego dwóch przyjaciół Domeny Ząbkowickiej: Radek Juszczyk i Jarek Pilarski.

Domena Ząbkowicka www.zabkowice.com.pl jest stroną prywatną.

Nie reprezentuje żadnej partii, lobby, jakiegokolwiek ugrupowania politycznego ani instytucji.

Dochowuje się wszelkich starań aby treść zawartych w niej materiałów zawsze była przedstawiana obiektywnie.

Nie jest to oficjalna strona Urzędu Miasta Ząbkowice Śląskie ani też Starostwa Powiatowego - choć często jest z nią utożsamiana z racji informacji w niej zawartych oraz podtytułu: Internetowy serwis miasta Ząbkowice Śląskie oraz Powiatu Ząbkowickiego. Podtytuł wynika z różnorodności i ilości treści.

Domena Ząbkowicka chętnie współpracuje z miejscowymi urzędami i instytucjami umieszczając informacje przez nie udostępniane, ponieważ w ten sposób docierają one do większej rzeszy odbiorców z racji ilości odwiedzin i popularności serwisu.

Wysokie koszty utrzymania serwisu są pokrywane z prywatnych funduszy autorów oraz udostępniania miejsca niektórym zewnętrznym serwisom.

Sponsorzy zawsze są mile widziani :-)
.

Oferowane są również odpłatne konta e-mail z adresem: użytkownik@zabkowice.com.pl z dużą ilością miejsca na pocztę, powiadamianiem sms na telefon komórkowy o przychodzącej poczcie oraz autoresponderem (automatyczną odpowiedzią nadawcy).

Ludziom, którzy mie mają zbytnich funduszy oraz ogólnie wszystkim odwiedzającym, autorzy oddają swoja wiedzę i zapał zgromadzony na kolejnych podstronach serwisu.

Pragnieniem twórców tej strony jest aby w przyszłości to miejsce przekształciło się w multimedialne centrum internetowe skupiające mieszkańców naszego regionu i pozwoliło zaspokoić ciekawość i głód wiedzy wszystkich odwiedzających.

Bardzo cieszy fakt, iż już teraz ząbkowice.com.pl są najbardziej doceniane przez byłych ząbkowiczan, którzy z różnych powodów migrowali do innych miast lub wyemigrowali za granicę.

Cieszą również listy zawierające konstruktywną krytykę, gdyż dzięki nim strony mogą być jeszcze lepsze i zawierać więcej użytecznych treści.

Wszystkim internautom
serdeczne podziękowania za odwiedziny
składają

autorzy i współtwórcy
Domeny Ząbkowickiej www.zabkowice.com.pl.

Zapraszamy do dalszego korzystania z serwisu oraz tworzenia go i wspierania nowymi pomysłami.
Maj 2000 - Pomysł i pierwszy projekt Domeny. Testy

Logo Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Powiatu Ząbkowickiego

1 Czerwca 2000. Oficjalne otwarcie. Rażące kolory, toporna ciężka grafika. To nam się wtedy podobało

Lipiec 2000. Patronat medialny nad Folk Fiestą 2000

Październik 2000. Ten wystrój pozostał w końcu na dłużej

Sierpień 2001. Jesteśmy na topie... najwyższe szczyty osiągniete!

Sierpień 2001 - luty 2003. W tym sezonie modny styl portalowy

W TEJ CHWILI JESTEŚ TU:


Copyright by © wojocki & darkus 2003