Internetowy serwis miasta Ząbkowice Śląskie oraz Powiatu Ząbkowickiego
wstecz

M A C I E J   P R Z E G O N I A
O P O W I A D A N I A

Ukazał się w sprzedaży zbiór opowiadań Macieja Przegoni pod wspólnym tytułem "Baron Frankenstein i inne opowiadania"
Książka zawiera opowiadania związane z Ząbkowicami Śląskimi i okolicami:
BARON FRANKENSTEIN, URWISKO GOSTACHA, MGŁA, DZIEDZICZKA, RAK, KREDENS, ZAMYKAM OCZY, SPOTKANIE PO LATACH, TAM, KIEDY BĘDĘ BOGATY, AVE MARIA.
111 stron, miękka okładka, ilustracje: wojocki. Cena 19 zł.
Książkę mozna jeszcze kupić w Ksiegarni "Ewertowska" w Rynku oraz w Agencji Reklamowej "Wist" Rynek 14, tel 074/8157889, a także w Sklepie "Wszystko do biura" ul. Grunwaldzka 7, tel. 074/8157689.

Wrocławskie wydawnictwio ATLA-Z wydało pierwszą część Kresowej Sagi pt. "SKRAWEK PIEKŁA"- książki przedstawiającej losy polskiej rodziny zamieszkałej na wschodnich terenach II-giej Rzeczpospolitej.

M G Ł A
....Moja prawda, co to właściwie znaczy? Spojrzał na swoje dłonie, a potem podniósł oczy. - To było przerażające. Takiej mgły nie zobaczyłem już nigdy więcej. Brrr! Wciąż stoję w tej galaretowatej, mlecznej, przerażającej wacie, zimnej jak dotknięcie śmierci.

N U D A
Miasto, w którym mieszkam, należy przyznać otwarcie, jest brzydkie, brudne szczególnie obecnie, kiedy wiosna tak wcześnie zapukała do bram. Domy pokryte szarością, pełne pęknięć, owrzodzeń, potop błota zalega na ulicach.

B A R O N   F R A N K E N S T E I N
...Duch w czarnej pelerynie, przyjechał, a może przyleciał na skrzydłach już w następnym roku po klęsce Napoleona pod Waterloo i zamieszkał w zamkowej komnacie nad bramą główną...

D Z I E D Z I C Z K A
Była szczupła, więcej niż średniego wzrostu, mogła mieć czterdzieści, no może czterdzieści pięć lat. Znacznie młodsza ode mnie - pomyślałem. Zdecydowanie elegancka, ale ta wyszukana elegancja to nie strój czy uczesanie. To było w środku.

W TEJ CHWILI JESTEŚ TU:


Copyright by © wojocki & darkus 2003